top of page

Restauracje Gdańsk – lokale, w okolicach ulicy Długiej w których nie zbankrutujesz

Updated: Feb 12

Jedna z naczelnych zasad każdego podróżnika brzmi: Nigdy nie jedz w restauracjach blisko atrakcji turystycznych, bo zawsze przepłacisz. W moim Gdańsku nie ma bardziej obleganego miejsca niż ulica Długa i jej okolice, postanowiłem więc sprawdzić, czy faktycznie nie da się tam w przystępnej cenie (mam świadomość, że obecnie to pojęcie względne) dobrze zjeść. Jak to w życiu często bywa okazuje się, że od każdej reguły jest wyjątek, a w tym przypadku nawet kilka. Oto miejsca w okolicy Długiej, które z czystym sumieniem mogę Wam polecić.

logo cityguides.app

Pizzeria Ostro

Położona nad Motławą przy zatłoczonym latem Długim Pobrzeżu restauracja cieszy się wśród wielu mianem pizzerii numer jeden w Gdańsku. Za świetnej jakości Margaritę, którą powinien najeść się nie tylko taki krasnal jak ja zapłacimy poniżej 30 zł. Do lokalu regularnie ustawiają się kolejki i musimy swoje odstać, aby delektować się pizzą w stylu Neapolitańskim. Jeśli jednak tak jak ja jesteście trochę niecierpliwi, mam dla Was poradę. Wystarczy, że zamówicie z wyprzedzeniem przez ich stronę i odbierzecie swoje zamówienie o wybranej godzinie. Mina kolejkowiczów, kiedy ich mijacie bezcenna. Samą pizze najlepiej konsumować siedząc na murku na nabrzeżu. Świetna szama i super widoki, czy może być lepiej? Link do restauracji tutaj.

Pizzeria Ostro

Pyra Bar

Tuż przy początku ulicy Długiej czyli Złotej Bramie mieści się restauracja w której w roli głównej występują polskie narodowe dobra czyli ziemniaki. Możecie je konsumować w wielu odsłonach zawsze w przystępnej cenie. Jako lokalny patriota regularnie zabieram tu znajomych z zagranicy, aby przekonali się, ze placki ziemniaczane na głowę biją popularniejsze frytki. Codziennie czeka na Was również zupa dnia, którą nabędziecie za 12 zł. Jak przystało zatwardziałego ziemniakożerce jestem fanem tego miejsca, a moje ulubione pozycje to Kurczak Cukinsyn i zapiekanka zBoczek. Link do restauracji tutaj.

Pyra Bar

Elephant Club

Bardziej w centrum turystycznego serca Gdańska nie da się być, wszak lokal ten znajduje się praktycznie przy fontannie Neptuna. Jest to idealne miejsce na bardziej odświętne spotkanie np. randkę. Nie tylko zjemy tu przepyszne dania nie wydając majątku, ale również możemy się delektować szerokim wyborem koktajli również tych bezalkoholowych. Jeśli trafią się Wam jacyś leniwi znajomi, którzy chcą poznać Gdańsk to chyba nie ma lepszej miejscówki. Siedząc w zewnętrznym ogródku, możecie totalnie bez ruszania się pokazać im kilka z najważniejszych zabytków i przedstawić ich historię. Link do restauracji tutaj.

drink Elephant Restauracja

Jeżeli wybierasz się do tej restauracji to ściągnij aplikację i zgarnij zniżkę. A przy okazji znajdziesz w niej sporo świetnych i darmowych tras zwiedzania Gdańska.

Elephant City Guides

Bar Familijny Kos

Jeśli tak jak niektórzy z moich znajomych, jesteście obiadowymi konserwatystami, którzy ten posiłek uznają tylko w postaci „świętej trójcy”: zupa, drugie danie i deser Kos na ulicy tkackiej jest dla Was. Za pełen zestaw obiadowy zapłacicie tu 34,90 zł. Do tego zestaw możecie komponować z bardzo wielu propozycji, tak więc nawet jeśli będziecie tu regularnie wracać jedzenie nie powinno się Wam znudzić. Nie jest to może miejsce, którego wystrojem będziecie chcieli się pochwalić w swoich Social Mediach, ale jak to mawiają znani mi filozofowie „Nie można mieć wszystkiego”.Link do restauracji tutaj.

Bar Familijny Kos

Eklerownia 2.0

Moja ukochana Mariacka kryje lokal, z pięknym wnętrzem, przepysznymi eklerkami i wspaniałą kawą. Niektóre z ciastek wyglądają tak cudownie, że wrażliwy krasnal jak ja z każdym gryzem ma olbrzymie wyrzuty sumienia. Na szczęście smakują jeszcze lepiej, więc szybko o moich rozterkach zapominam. Ceny jak na lokalizacje należą do przystępnych i porównywalne do tych znanych z popularnych sieciówek. Wyjście tutaj będzie dodatkową atrakcją dla osób, które swoje kulinarne zdobycze lubią dokumentować na Instagramie. Niewiele w Gdańsku jest miejsc bardziej przyjaznych temu medium. Zdarza mi się obserwować sytuacje, w których goście lokalu dłużej przygotowują się do zrobienia zdjęcia niż poświęcają na konsumpcję eklerek.Link o restauracji tutaj.

Eklerownia 2.0

Żyjemy w czasach, gdy słowo inflacja odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Właśnie dlatego jest ważne, aby szczególnie centrum miasta gdzie pełno jest pułapek na turystów umieć znaleźć bezpieczne dla naszego portfela miejsca. Mam nadzieję, że moje propozycje spotkają się z Waszym uznaniem. Chętnie poznam też Wasze typy.


Przy okazji jeżeli najedzeni do syta szukacie miejsc gdzie możecie napić się pysznej kawy to tutaj znajdziecie moje typy, a jeżeli coś "na trawienie" to zapraszam tutaj.


9,758 views0 comments

Comments


bottom of page